• امروز : یکشنبه 23 خرداد 1400

معاون تحقیقات و برنامه‌ریزی شرکت برق منطقه‌ای خراسان: شهرک صنعتی گناباد صاحب یک پست با مشارکت شرکت برق منطقه‌ای خراسان می‌شود

معاون تحقیقات و برنامه‌ریزی شرکت برق منطقه‌ای خراسان:
شهرک صنعتی گناباد صاحب یک پست با مشارکت شرکت برق منطقه‌ای خراسان می‌شود
 تاریخ ایجاد : 22 فروردین 1400 -- 9:59  تعداد بازدید : 240   

معاون تحقیقات و برنامه‌ریزی شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: در حال حاضر تفاهم‌نامه راه‌اندازی پست 30 مگاولت‌آمپری برای شهرک صنعتی گناباد در حال تهیه است که پس از امضای آن، عملیات احداث پست مزبور آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان دکتر مهدی علومی در خصوص اینکه این شرکت در حوزه برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی فعالیت‌های قابل توجهی داشته، اظهار کرد: طبق ماده 81 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اعتبار  لازم جهت احداث پست‌های برق شهرک‌های صنعتی در قالب بودجه سنواتی توسط سازمان برنامه و بودجه یا شرکت شهرک‌های صنعتی باید تامین شود که در دو سال اخیر تامین اعتبار و تخصیص نقدینگی توسط سازمان مديريت و برنامه ریزی ناچيز بوده است.

وی با اشاره به شعارهای سال‌های 1399 و 1400 تحت عناوین «جهش تولید» و «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» بیان کرد: سال  های گذشته حدود 12 مگاوات از پست عمومی گناباد به شهرک‌های صنعتی این شهرستان واگذار شد. این واگذاری علی‌رغم محدودیت ظرفیت در این منطقه بوده است و واگذاری بیش از اين، تبعات فنی برای منطقه دارد و شرکت برق منطقه ای خراسان برنامه ريزی برای پست جديد را در دستور کار خود دارد.

دکتر علومی خاطرنشان کرد: با توجه به درخواست شرکت شهرک‌های صنعتی استان مبنی بر اعلام نیاز تامین 10 مگاوات دیماند جديد، پیگیر راه‌اندازی یک پست 30 مگاولت‌آمپری برای شهرک صنعتی گناباد بوده‌ایم که مکاتبات لازم با شرکت توانیر انجام شده است.

معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خراسان اضافه کرد: پيرو موافقت شرکت محترم توانير برای مشارکت در احداث پست شهرک صنعتی گناباد موافقت نامه ای در حال تهيه است که بعد از امضا اين موافقت نامه توسط شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، سازمان مديريت و برنامه ريزی استان و شرکت برق منطقه ای خراسان، این پست در ردیف احداث قرار خواهد گرفت.

دکتر علومی تصریح کرد: سال گذشته نيز شرکت فروسیلیسیم و منیزیم آتین گناباد درخواست واگذاری 36 مگاوات برق را داشت که علی رغم محدوديتهای فنی در جهت حمايت از تولید و توسعه منطقه حداکثر همکاری و مساعدت با اين متقاضی انجام شد و قرارداد آن در حال امضا است.

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان