• امروز : جمعه 1 بهمن 1400

مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه‌ای خراسان: طراحی دکل های اضطراری با قابلیت نصب سریع و وزن کم در شرکت برق منطقه‌ای خراسان

مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه‌ای خراسان: 
طراحی دکل های اضطراری با قابلیت نصب سریع و وزن کم در شرکت برق منطقه‌ای خراسان
 تاریخ ایجاد : 21 دی 1400 -- 13:6  تعداد بازدید : 42   

مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه‌ای خراسان در خصوص طراحی دکل‌های اضطراری عنوان کرد: زمان نصب این دکل حدود پنج ساعت است که بدون تجهیزات خاصی می‌توان آن را نصب نمود. وزن دکل مزبور نیز کمتر از 2 تن است. 

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان مهندس محمدجواد وکیلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این شرکت برای طراحی دکل‌های اضطراری اظهار کرد: یکی از بزرگترین مشکلاتی که بعضا بهره‌برداران خطوط انتقال با آن مواجه می‌شوند، سقوط دکل‌هاست که بازیابی آن بعضا تا یک ماه زمان می‌برد و برق‌رسانی را با مشکل مواجه می‌کند. 

وی ادامه داد: این موضوع زمانی حساسیت بیشتری پیدا می‌کند که مشترکین حساسی بهره‌بردار خط باشند و نباید خللی در برق‌رسانی به آنان ایجاد شود. 

مهندس وکیلی خاطرنشان کرد: پیشتر صنعت برق برای حل این مشکل یک برج اضطراری طراحی کرده بود که وزنی سنگین داشت و مدت زمان نصب آن نیز طولانی بود. در واقع باید چند روز وقت برای نصب این برج اضطراری صرف می‌شد. پس از نصب این برج بازیابی خط هم چهار روز طول می‌کشید. 

مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه‌ای خراسان تصریح کرد: شرکت برق منطقه‌ای خراسان با استفاده از تجربیات پیشین با پیگیری‌های انجام شده تلاش کرد روشی به کار گرفته شود که بتواند در کمتر از 24 ساعت خط را بازیابی کرده و برق‌رسانی انجام شود.

وی اضافه کرد: قرارداد طراحی و ساخت برج اضطراری با شرکت‌های پیمانکار و مشاور انجام و در حال حاضر عملیات طراحی آن حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 مهندس وکیلی تصریح کرد: نکته بسیار مهم در این طراحی این است که تمام مواد اولیه و تجهیزات و همچنین تکنولوژی و طراحی دکل مزبور به صورت بومی و در ایران انجام شده است. 

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان