• امروز : شنبه 5 مهر 1399

وزیر نیرو در آیین بهره‌برداری از پست 400 کیلوولت بجنورد: افزایش قابل ملاحظه ضریب اطمینان شبکه برق در خراسان شمالی/اجرای ۴۲ پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومان در استان

وزیر نیرو در آیین بهره‌برداری از پست 400 کیلوولت بجنورد:
افزایش قابل ملاحظه ضریب اطمینان شبکه برق در خراسان شمالی/اجرای ۴۲ پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومان در استان
 تاریخ ایجاد : 04 اسفند 1398 -- 17:57  تعداد بازدید : 849   

به‌گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان رضا اردکانیان روز یکشنبه، 4 اسفند ماه، در نخستین برنامه سفر به استان خراسان شمالی در هجدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، در آیین بهره‌برداری از پست 400 کیلوولت بجنورد و خط 400 کیلوولت تغذیه پست بجنورد- اسفراین با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای بهره‌برداری ۲۲۷ پروژه با سرمایه‌گذاری ۳۳هزار میلیارد تومان در قالب این پویش اظهار داشت: استان خراسان شمالی، از جمله مناطق برخوردار از ظرفیت‌های بالاست.

وی افزود: پروژه‌هایی که امروز در بخش برق افتتاح می‌شود هم پست مهم ۴۰۰ کیلوولت و خط انتقال ۴۰۰ به ۱۳۲ اسفراین _ بجنورد نقش مهمی در پذیرش سرمایه‌های وسیعی در این استان خواهد داشت.

اردکانیان اضافه کرد: ظرفیت اوج بار استان هم اینک حدود ۷ برابر آن چیزی است که در زمان حاضر استفاده می‌شود و این اهمیت بسیار بالایی دارد.

 وزیر نیرو گفت: امید است این دو پروژه در بخش برق که از منابع سفر مقام معظم رهبری به ثمر رسیده و از برکات آن سفر است، نقش ارزنده‌ای در برنامه‌های تولید و فعالیت در استان خراسان شمالی داشته باشد.

وی گفت: در حال حاضر در استان ۴۲ پروژه با پیشرفت متوسط حدود ۵۰ درصد در بخش‌های مختلف آب، برق و فاضلاب در دست اجرا داریم که سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به بهره‌برداری ۱۶۱ پروژه از مجموع ۲۲۷ پروژه پویش با احتساب ۴ پروژه استان خراسان شمالی که امروز با سرمایه گذاری مجموع ۲۳ هزار و ۳۶۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: مابقی پروژه‌ها هم تا پایان سال وارد مدار بهره‌برداری می‌شوند.

اردکانیان با اشاره به تحریم‌های اعمال شده علیه کشور گفت: آنچه تحریم پذیر نیست و با بکارگیری این منبع حتی جبران منابع مالی و سهل بودن دسترسی به این منابع هم می‌شود، ظرفیت منابع انسانی کشور است.

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان