بسمه تعالی

برگ دیگری از کارنامه فعالیتهای شرکت برق منطقه ای خراسان در سایه الطاف ثامن الائمه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ورق خورد و به پشتوانه تلاشها و کوششهای بی وقفه کارکنان خدوم این خطه ولایت پذیر، سال 1390، "سال جهاد اقتصادی"به سالی افتخار آمیز در کارنامه این شرکت تبدیل گردید.

از جمله فعالیتهای جهاد گونه این شرکت در سال 1390 می توان به افتتاح بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور با ظرفیت 43 کیلووات، طراحی و ساخت و بهره برداری از سیستم کنترل توربین گاز به عنوان آخرین حلقه از مراحل ساخت داخل برای اولین بار در ایران، ایجاد ارتباط شبکه خراسان با شبکه سیستان و بلوچستان و تهیه طرح جامع شهر مشهد تا سال 1404 اشاره نمود.

در سال 1390 تولید انرژی در نیروگاه های تحت پوشش این شرکت به 19437 میلیون کیلوواتساعت رسید.

حداکثر بار مورد نیاز مصرف برای اولین بار از شب به روز (ساعت 12:31) انتقال یافت و در تاریخ 23/4/1390 عدد 3002 مگاوات برای آن به ثبت رسید که خوشبختانه بدون اعمال هیچگونه محدودیتی تامین شد.

در بخش انتقال و فوق توزیع، پستهای 400 کیلوولت بیرجند و 132 کیلوولت شیخ جامی، بوعلی، کلات و فاروج توسط 9 ترانس جمعاً به ظرفیت 650 مگاولت آمپر و و خطوط تغذیه آنها و نیز خطوط زمینی سپاد-بوعلی و هوایی شریعتی-رضوی، خواف-سیمان مجد و درگز-کلات-خواجه ربیع جمعاً به طول 304 کیلومتر مدار برقدار شد.

تعداد مشترکین سطح انتقال و فوق توزیع با اضافه شدن دو مشترک سیمان مجد خواف و لوله و پروفیل صفا توس به 15 مشترک جمعاً با دیماند 592 مگاوات رسید که بیش از 2005 میلیون کیلوواتساعت از مصرف را به خود اختصاص دادند.

کسب لوح تقدیر از معاون اول محترم رئیس جمهور، کسب رتبه سوم ارزیابی وزارت نیرو، کسب رتبه دستگاه اجرایی برتر در هفته پژوهش، کسب رتبه سوم طرح پژوهش برگزیده از هشتمین جشنواره فردوسی و ... گوشه ای از افتخارات همکاران این شرکت در سال 90 می باشد.

 این شرکت اقدامات خود را در جهت منویات مقام معظم رهبری در خصوص تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی پیشاپیش با مناقصه تأمین تجهیزات از منابع صد درصد داخلی آغاز و در ادامه راه اندازی 2 خط تولید داخلی را دنبال خواهد کرد.

از هدفگذاریهای مهم شرکت در سال 1391 می توان به هوشمند سازی شبکه های برق، کاهش هزینه ها، کاهش تلفات، تکمیل واحدهای بخار نیروگاه سیکل ترکیبی، تامین منابع مالی با استفاده از ظرفیت قانونی بودجه و هدفمندی یارانه ها نام برد.

ازاین مجموعه گوشه ای از زحمات و تلاشهای بیدریغ همکاران اینجانب در سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبیست که در همین جا بر خود لازم می دانم از خدمات آنها تشکر نموده و از خداوند متعال برای تمامی آنها و خانواده محترمشان سلامت، سعادت و توفیق روز افزون مسألت نمایم.

محمد حسن متولی زاده

مدیر عامل