• امروز : چهارشنبه 30 مهر 1399

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع انسانی و آموزش شرکت برق منطقه‌ای خراسان: سیاست این دفتر با توجه به شرایط موجود و ضرورت حفظ سلامت خانواده صنعت برق خراسان، برگزاری تقویم آموزشی در سال 1399 به صورت وبینار و برخط است

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع انسانی و آموزش شرکت برق منطقه‌ای خراسان:
سیاست این دفتر با توجه به شرایط موجود و ضرورت حفظ سلامت خانواده صنعت برق خراسان، برگزاری تقویم آموزشی در سال 1399 به صورت وبینار و برخط است
 تاریخ ایجاد : 23 شهریور 1399 -- 10:28  تعداد بازدید : 261   

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع انسانی و آموزش شرکت برق منطقه‌ای خراسان تاکید کرد: سیاست این دفتر بر این مبناست که تقویم آموزشی سال 1399 که به تایید شرکت توانیر رسیده، با توجه به ضرورت حفظ سلامت خانواده صنعت برق خراسان در عصر زیست کرونایی به صورت مجازی و به دو شیوه برخط و با استفاده از بستر وبینار و برون‌خط اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان، دکتر محمد طلوع خیامی با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای آموزش همکاران به صورت مجازی اظهار کرد: مشکلات موجود در سرعت اینترنت یکی از چالش‌های اصلی برگزاری دوره‌های آموزشی به این شیوه است که این دفتر با پشتیبانی همزمان و مستمر در حین برگزاری دوره‌های آموزشی سعی در رفع این چالش دارد. البته این مهم با صبر و همکاری همدلانه فراگیران دوره‌های آموزشی به طور موثری انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: این دفتر با هدف تسهیل امکان حضور کلیه کارکنان در دوره‌های آموزشی، به دلیل اینکه ممکن است در زمان برگزاری دوره برخی از همکاران دورکار باشند یا در مرخصی به‌سر ببرند و به همین جهت نتوانند از کلاس استفاده کنند، بر این اساس نامه‌ای صادر شده است که می‌توانند از امکان و درخواست ماموریت آموزشی برای آن زمان برای ایشان وجود داشته باشد. در حال حاضر بستر فراهم شده شرایطی ایجاد کرده که امکان بهره‌برداری از دوره‌های عمومی(در حوزه بهداشت جسم و روان) برای فرزندان و خانواده‌های همکاران نیز وجود دارد.

دکتر طلوع در خصوص تعداد دوره‌های برگزار شده در شرکت در سال جاری گفت: از ابتدای امسال پس از اتمام الزامات دورکاری کارکنان، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی 13 دوره آموزشی به صورت حضوری برگزار شد که بخش عمده آن مربوط به همکاران حوزه خدمات بود. پس از ابلاغ دستورات استانداری و ستاد کرونا مبنی بر عدم برگزاری دوره‌ها به صورت حضوری، این دفتر با فراهم آوردن بستر کلاس‌های برخط و مجازی امکان برگزاری دوره‌ها به صورت غیرحضوری را فراهم آورده است و در این راستا از دو نرم‌افزار اسکای‌روم و آدوبی‌کانکت(Sky Room and Adobe Connect)  استفاده می‌شود.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع انسانی و آموزش شرکت برق منطقه‌ای خراسان با بیان اینکه در کلاس‌هایی که به صورت برخط و با استفاده از بستر وبینار برگزار می‌شود امکان بحث و تبادل نظر وجود دارد، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون همچنین، دوره آموزشی تخصصی متعددی به صورت وبینار در سطح شرکت برگزار شده که تاکید ما بر ادامه برگزاری دوره‌ها به صورت وبینار است که در این راستا همکاری همدلانه و مجدانه فراگیران دوره‌های آموزشی گام بزرگی در راستای اثربخشتر نمودن دوره‌هاست. این دفتر به منظور اثربخشی بیشتر دوره‌های آموزشی و مشکلات احتمالی ناشی از قطعی اینترنت در حین برگزاری دورهها، این امکان را فراهم آورده که فایل دوره‌ها ذخیره شده و در اختیار فراگیران قرار گیرد.


وی اضافه کرد: با توجه به برنامه‌های عملیاتی سال 1399 بسته آموزشی ارتقای مهارت‌های نرم‌افزاری در دستور کار این دفتر قرار دارد  که تاکنون موفق به برگزاری یک عنوان دوره از این بسته به صورت حضوری شدیم و ادامه برگزاری این دوره‌ها با استفاده از بستر و وبینار در دست اقدام است.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع انسانی و آموزش شرکت برق منطقه‌ای خراسان بیان کرد: غیر از دوره‌های تقویم آموزشی، دوره‌های خارج از تقویم نیز مانند دوره آموزشی مهارت‌های مدیریت خشم با تاکید مدیر عامل شرکت برای همکاران شاغل در بخش دیسپاچینگ برگزار شده که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و نتایج حاصل از ارزیابی با نمره 85.2 گواه بر این موضوع است.

دکتر طلوع با اشاره به اینکه تلاش ما این است که تقویم آموزشی سال 99 به صورت آنلاین برگزار شود، تصریح کرد: حتی تلاش شده با تمام محدودیت‌ها درخواست‌های ارسال شده از سوی دفاتر برای برگزاری دوره‌های آموزشی اقتضایی ‌پاسخ داده شود. دفتر آموزش از همه همکاران این درخواست را دارد با توجه به جدید بودن این شیوه برگزاری دوره های آموزشی در شرکت با صبر، جدیت و همدلی در برگزاری موثر این دوره ها همکاری نموده تا به مرور فرهنگ استفاده از این بسترها نهادینه شود.

وی تاکید کرد: با توجه به روند پاندمی کرونا و احتمال عدم برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت حضوری، باید کلیه دوره‌های آموزشی را به صورت مجازی(برخط و برون‌خط) انجام داد. در حال حاضر متولی اصلی دوره‌های آموزشی در سطح وزارت نیرو مجتمع‌های صنعت آب و برق است که این مجموعه‌ها زیر نظر وزارت علوم و تابع دستورالعمل‌های آن نیز هستند. در واقع تا زمانی که آموزش در دانشگاه‌ها به حالت حضوری بازنگردد، دستورالعمل آموزش‌های صنعت برق نیز به صورت مجازی خواهد بود.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع انسانی و آموزش شرکت برق منطقه‌ای خراسان ادامه داد: تلاش بر این است تا سرانه آموزشی همکاران در سال 1399 تکمیل گردد. با توجه به شرایط به وجود آمده و هم چنین سیاست‌های مدیرعامل شرکت مبنی بر تسهیل دسترسی سریع و آسان به امکانات آموزشی، بیماری کرونا اهرمی به وجود آورد که موجب شد با برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت مجازی و امکان دسترسی به کلاس‌های آموزشی حتی از طریق موبایل، ما به این سمت حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 25 دوره شامل دوره‌های آشنایی با قوانین و آئین‌نامه‌های مزایده و مناقصه، بسته آموزشی ویژه کارکنان شاغل در بخش خدمات و نرم افزار اتوکد با 3836 نفرساعت به صورت حضوری برگزار شده است.

دکتر طلوع با بیان اینکه 15 دوره نیز به صورت مجازی به شیوه برخط و با استفاده از بستر وبینار تاکنون برگزار شده، گفت: این دوره‌ها شامل آموزشی پدافند زیستی، اقتصاد و انرژی، قراردادها و مقررات پیمانکاران و مهارت‌های مدیریت خشم است که با 2186 نفرساعت برگزار شده است.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع انسانی و آموزش شرکت برق منطقه‌ای خراسان اضافه کرد: همچنین از ابتدای سال تاکنون 3 دوره مجازی و به شیوه برون‌خط شامل دوره آموزشی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با 5292 نفرساعت برگزار شده است.

وی بیان کرد: در مجموع 43 دوره به اشکال مختلف از ابتدای امسال تاکنون برگزار شده که 11 هزار و 314 نفرساعت را شامل می‌شود. مجموع شرکت‌کنندگان این دوره‌ها 1020 نفر بوده است.

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان