• امروز : چهارشنبه 25 تیر 1399

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان: پروژه‌های صنعت برق در خراسان شمالی 4 برابر حداکثر مصرف بار استان ظرفیت دارد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان:
پروژه‌های صنعت برق در خراسان شمالی 4 برابر حداکثر مصرف بار استان ظرفیت دارد
 تاریخ ایجاد : 04 اسفند 1398 -- 18:3  تعداد بازدید : 502   

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان رضا ریاحی روز یکشنبه، 4 اسفند ماه، در نخستین برنامه سفر به استان خراسان شمالی در هجدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، در آیین بهره‌برداری از پست 400 کیلوولت بجنورد و خط 400 کیلوولت تغذیه پست بجنورد- اسفراین اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح 2 پروژه در حوزه صنعت برق در استان خراسان شمالی هستیم که یکی خط 400 کیلوولت اسفراین به بجنورد با 57 کیلومتر طول است که این 2 شهر را به هم متصل می کند. با احداث این پست شهر بجنورد و توابع آن به شریان اصلی 400 کیلوولت ایران متصل می شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب امنیت تامین انرژی در این شهرستان بالا خواهد رفت. اعتبار این پروژه 70 میلیارد تومان بوده است.

ریاحی خاطرنشان کرد: پروژه دیگر نیز پست 400 به 132 کیلوولت بجنورد است که اعتبار آن حدود 57 میلیارد تومان است و بخش عمده ای از آن که حدود 40 میلیارد تومان است، از محل سفر مقام معظم رهبری به این استان تامین شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان تصریح کرد: این پست تجهیزات پست های بجنورد، باباامان، بدرانلو و اولامان را تغذیه می کند.

وی افزود: متوسط بار مصرفی در خراسان شمالی 175 مگاوات است که ظرفیت نصب شده کنونی 7 برابر آن است و زیرساخت بسیاری مطمئنی برای تامین برق این استان به شمار می رود. با توجه به گسترش صنایع در این استان، افتتاح این پست ها زیرساخت مطمئنی در بخش های نیروگاهی و صنعتی محسوب می‌شود.

ایجاد 6000 میلیارد تومان شغل با افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق در استان

استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: براساس همین طرح هایی که امروز در استان افتتاح می شود، 6000 میلیارد تومان کار ایجاد می کنیم.

محمدعلی شجاعی اظهار کرد: مدیران حوزه صنعت برق، آب و آب و فاضلاب از بهترین های استان هستند. چون فضای کار در استان حاکم است، نمی شود این مسئولان کنار ما نباشند.

وی ادامه داد: به لطف خداوند و در سایه برنامه هایی که وزارت نیرو برای این استان داشت، این وزارتخانه بسیار آبرومندانه، گویی که اصلا تحریم نیستیم، حجم بزرگی از پروژه ها را در سراسر کشور به بهره برداری رساند که این مساله نشان دهنده تلاش وافر مسئولان است. این استان شاید از استان های برخوردار از نظر زیرساختی نباشد اما انصافا مردم خراسان شمالی از بهترین ها هستند.

شجاعی خاطرنشان کرد: خراسان شمالی استان کار است و حال خوبی دارد. اینجا تنها در مورد کار دور هم جمع می شویم. تلاش ما این بوده حول محور انسجام تمام اجزای حاکمیتی خراسان شمالی را کنار یکدیگر قرار دهیم و تقریبا موارد نادری بوده که قصد به انجام کاری بگیریم و نتوانیم آن را انجام دهیم.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه در این استان شاخص ها نشان می دهد گویی تحریم وجود ندارد، گفت: خراسان شمالی در حوزه مولفه های کسب و کار جزو استان های فقیر بود ولی امروز جزو 11 استان برتر در مولفه های کسب و کار است که بین آن ها رتبه 4 را در اختیار دارد. در حال حاضر نرخ بیکاری خراسان شمالی 7.5 درصد است.

وی افزود: اگر در مسیر کار مشکلی از ما حل نشود، یعنی ما نتوانسته ایم. اگر اتفاق مثبتی که وظیفه داریم در این استان انجام دهیم و انجام نشده نیز از مواردی بوده که نیاز به زمان داشته و از دست ما کاری ساخته نبوده است. این استان استانی است که برای آن پیشرفت کافی نیست. در واقع خراسان شمالی اگر جهش نکند، به جایی نخواهد رسید. 3 مرتبه سفر وزیر نیرو به این استان یعنی خراسان شمالی در حال کار است. نمونه آن این است که در سال 98 بیش از 2000 میلیارد تومان پروژه در خراسان شمالی افتتاح شده است.

شجاعی خاطرنشان کرد: اصلا به نداشته ها نمی اندیشیم. هر استان به داشته های خود می نازد و براساس این تکیه گاه حرکت می کند. فضای کار در این استان برقرار است و هم افزایی کاملی در آن جریان دارد. موفقیت و نارسایی اتفاقی نیست. باید توجه داشت خوبی مردم و جو آرام استان اجازه نداد در اغتشاشات اخیر کار ما تعطیل شود و همان زمان جلسات اقتصادی داشتیم.

وی عنوان کرد: امنیت در این استان ریشه پیدا کرده است. صاحب این استان مردم هستند. ناآرامی و ناامنی و حرکت مسائل به سمت ایجاد مشکلات وجود ندارد. گاهی تشتت دستگاه ها کار دست مسئولان می دهد ولی اینجا این مسائل لمس نمی شود. ما چون در حال دویدن هستیم، نیاز به کمک وزارت نیرو داریم. ما به بستری که اینجا ایجاد شده بیشتر نیاز داریم. سرمایه گذار بخش خصوصی برای سرمایه گذاری وارد استان می شود اما گاهی انتقال و زیرساخت برق یا آب برای ما مشکلاتی ایجاد می کند و اعتبار لازم را نداریم. از وزارتخانه می خواهیم در این زمینه ها به ما کمک کند.

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان