• امروز : جمعه 9 اسفند 1398

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان: وظیفه مسئولان فرهنگی نهادینه‌سازی مدیریت مصرف انرژی است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان:
وظیفه مسئولان فرهنگی نهادینه‌سازی مدیریت مصرف انرژی است
 تاریخ ایجاد : 12 دی 1398 -- 8:15  تعداد بازدید : 183   

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان مهندس رضا ریاحی در نشستی با مسئولان فرهنگی شرکت توانیر اظهار کرد: ما در مصرف انرژی رعایت لازم را نداریم و این یکی از وظایف مسئولان فرهنگی است که در سطح جامعه فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: مدیریت مصرف نیاز به کار جدی دارد تا شهروندان آن را رعایت و از نعمت خداوند به درستی استفاده شود.  

مهندس ریاحی خاطرنشان کرد: هنگامی که صحبت از فرهنگ کاهش مصرف می‌شود، از خرداد تا شهریور این صحبت ادامه دارد اما پس از آن فراموش می‌کنیم که مدیریت مصرف اهمیت زیادی دارد. در واقع اگر بخواهیم فرهنگ مدیریت مصرف را در مردم نهادینه کنیم، باید این مساله را به صورت مستمر بگوییم تا به تغییر رفتار منجر شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان بیان کرد: بنابراین استمرار در امور فرهنگی امری مهم است تا به تغییر رفتار منجر شود.

نماز جماعت فرصتی طلایی است که همه باید بتوانند از آن استفاده کنند

در ادامه این نشست کرم رضایی، رئیس شورای فرهنگی شرکت توانیر، با بیان اینکه کار در حوزه فرهنگی ظرافت دارد. فرصت اقامه نماز یک فرصت طلایی است که باید در این زمینه کار کرد. اگر این کار به درستی صورت گیرد، قطعا سایر موارد نیز اصلاح خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت اقامه نماز تصریح کرد: برگزاری جلسات شرکت باید در وقتی غیر از نماز باشد. در همین رابطه نامه اخیر شرکت توانیر موید همین موضوع است تا این مساله جدی گرفته شده و نماز اول وقت به فراموشی سپرده نشود.

رئیس شورای فرهنگی شرکت توانیر گفت: نماز جماعت فرصتی طلایی است که همه باید بتوانند آن را اقامه کنند و لازم است از این فرصت استفاده کرد. در حوزه عفاف و حجاب هم 10 برنامه جدید ارائه شده که برنامههای جدید باید مدنظر مسئولان فرهنگی برای اجرا قرار گیرد.

نهادینه‌سازی فرهنگ صرفه‌جویی یکی از برنامه‌های مهم فرهنگی وزارت نیرو است

پس از وی حجتالاسلام شیخی مسئول امور فرهنگی و دینی شرکت توانیر با بیان اینکه همه ما باید همت کنیم در حوزه صرفهجویی فرهنگسازی شود، گفت: مساله انرژی اهمیت زیادی دارد. برخی اینگونه تصور میکنند با پرداخت هزینههای قبوض آب و برق، وظیفه خویش را انجام دادهاند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های فرهنگی هر سال ما تلاش در جهت نهادینه‌سازی صرفه‌جویی آب و برق است. 

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان