• امروز : جمعه 9 اسفند 1398

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان: با زیر ساخت های ایجاد شده ، برق کلان شهر مشهد تا 50 سال آینده تامین می شود

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان:
با زیر ساخت های ایجاد شده ، برق کلان شهر مشهد تا 50 سال آینده تامین می شود
 تاریخ ایجاد : 03 دی 1398 -- 14:53  تعداد بازدید : 199   

به‌ گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان مهندس رضا ریاحی در آیین افتتاح پست 400 کیلوولت زکریا مشهد افزود: با اجرای تونل انرژی که از شرق به غرب مشهد در حال احداث است، زیرساخت مناسب جهت تامین برق شهر مشهد ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه در خصوص پست 400 کیلوولت زکریا عنوان کرد: این پست که توسط وزیر نیرو افتتاح شد ، در جنوب شهر مشهد واقع شده که تامین بخش عمده برق شهر مشهد را بر عهده دارد و در صورت عدم احداث این پست، با خاموشی مواجه می شدیم. در ماه‌های پایانی مراحل احداث و بهره برداری از این پست متخصصان در3 شیفت کاری و حتی در ماه مبارک رمضان هم مشغول فعالیت بودند تا مردم با کمبود برق مواجه نشوند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان در خصوص مشخصات این پست گفت: پست زکریا دارای 2 عدد ترانسفورماتور 132/400 کیلو ولت، 2 بی ترانس 400 کیلوولت، 27 عدد برج و خط ارتباطی به طول 5 کیلومتر است که با هزینه 57 میلیارد تومان وارد مدار گردید.

وی همچنین به کلنگ زنی پست 400 کیلوولت امام رضا (ع) باحضور وزیر نیرو اشاره کرد و افزود: این پست به شیوه GIS اجرا می شود که با توجه به کمبود زمین در مرکز شهر مشهد و همچنین حفظ و زیبایی مبلمان شهری دارای اهمیت است و با اعتبار 190 میلیارد تومان و طی 3 سال احداث خواهد شد.

ریاحی همچنین به توسعه پست 400 کیلوولت ابوطالب اشاره و بیان کرد: این پست در رینگ شمالی شهر مشهد واقع شده که یک بی 400کیلوولت توسعه یافته آن و خط400  کیلوولت انشعابی به طول 7 کیلومتر  با اعتبار 5/43 میلیارد ریال وارد مدار شد.

رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان مهم ترین ویژگی های این پروژ ه ها را تامین برق مطمئن و اجرای زیر ساخت ها برای آینده شهر مشهد عنوان کرد وافزود: بار اصلی برق این شهر توسط این گونه پست ها تامین می شود و امید است با اجرای این  طرح ها شهر مشهد تا پنجاه سال آینده در خصوص تامین برق مطمئن با مشکلی مواجه نشود.

لازم به ذکر است مجموع هزینه پروژه های شرکت برق منطقه ای خراسان که در سفر وزیر نیرو بهره برداری و کلنگ زنی شد بالغ بر 290 میلیار تومان است.

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان