• امروز : سه شنبه 29 آبان 1397

در همایش نقش بسیج در مدیریت مصرف انرژی عنوان شد : ادارات باید فرهنگ سازی و مدیریت مصرف برق را ازخود شروع کنند

در همایش نقش بسیج در مدیریت مصرف انرژی عنوان شد :
ادارات باید فرهنگ سازی و مدیریت مصرف برق را ازخود شروع کنند
 تاریخ ایجاد : 07 خرداد 1397 -- 8:1   تعداد بازدید : 223   

سومین همایش نقش بسیج در مدیریت مصرف انرژی در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان ، سومین همایش نقش بسیج در مدیریت مصرف انرژی به میزبانی این شرکت برگزار شد.

در این همایش مهندس ریاحی مشاور مدیرعامل و قائم مقام اجرایی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان ، مهندس
خانی زاد جانشین مرکز بسیج وزارت نیرو، مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(ع)،فرماندهان نواحی12گانه سپاه امام رضا(ع)،فرماندهان پایگاه بسیج ادارات ومحلات،فرماندهان بسیج مهندسین وصنایع استان خراسان رضوی حضور داشتند.

مهندس ریاحی اظهارداشت: مردم و مسئولین در زمینه کاهش مصرف برق و مصرف بهینه انرژی وظیفه سنگینی بر عهده دارند و در این زمینه همه نسبت به نسل های آینده نیز مسئولیت داریم.وی ضمن اشاره به مدیریت افکار برای مصرف انرژی،تصریح کرد: ضروری است تا فرهنگ سازی به مهم ترین اولویت کشور در خصوص استفاده از مصرف انرژی تبدیل شود.

 قائم مقام اجرایی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان درخصوص هزینه های تولید برق ، بیان داشت: هزینه تولید هر کیلووات ساعت برق حدود 2 میلیون و چهارصد هزار تومان است که معادل این میزان هزینه لازم است تا این برق تولیدی در اختیار مشترکین قرار بگیرد.مهندس ریاحی در ادامه افزود: برای تولید برق سرمایه گذاری زیادی لازم است و تنها راه برای کاهش سرمایه گذاری دراین بخش، مدیریت مصرف برق است.وی همچنین گفت: قیمت تمام شده هرکیلووات ساعت برق برای مشترکین 70 تومان است که ما به التفاوت این قیمت تا قیمت واقعی برای تولید برق از سوی دولت تامین می شود که با ادامه این روند ، کشور در آینده با مشکلات مالی مواجه خواهد شد.مشاورمدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان در پایان اظهار داشت: مصرف بی رویه برق علاوه بر اینکه منابع ملی را هدر می دهد ، تبعات زیادی برای محیط زیست نیز در بر دارد.

در این همایش جانشین مرکز بسیج وزارت نیرو اظهار داشت: درصورتی که مصرف بهینه انرژی اعم از آب و برق مورد توجه مسئولین و مردم قرار نگیرد ، برای تامین این منابع در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

مهندس خانی زاد با اشاره به نقش بسیج در مدیریت مصرف برق درکشور افزود: بسیج یک سازمان گسترده و منسجم است که در این رابطه می تواند همکاری بسیارخوبی با وزارت نیرو داشته باشد و در این خصوص تفاهم نامه ای بین وزارت نیرو و سازمان بسیج منعقد شده است.

وی همچنین افزود: بین مرکز بسیج وزارت نیرو با سازمان مدیریت بحران و پدافند غیر عامل کشور نیز تفاهم نامه ای منقعد شده تا در سراسر کشور از ظرفیت بسیج برای مصرف درست انرژی استفاده شود.

وی در ادامه ضمن اشاره به استفاده از انرژی پاک،اظهار داشت: طرح برکت آفتاب که توسط شرکت برق منطقه ای خراسان ارائه شده است اکنون به صورت یک طرح ملی مورد توجه قرار گرفته و برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) درآمدپایدار و مناسبی را فراهم کرده است.

در ادامه این همایش سرهنگ کمالی مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(ع) اظهارداشت: باتوجه به مصرف بالای برق در سال گذشته، ادارات باید فرهنگ سازی و مدیریت مصرف برق را ازخود شروع کنند تا در ادامه بتوانیم این امر را در بین مردم توسعه دهیم. سرهنگ کمالی خاطرنشان ساخت: لازم است تا لوازم سرمایشی استاندارد تولید شود تا کاهش مصرف برق را نیز شاهد باشیم.

شایان ذکر است در این همایش، مشاور امور زنان وخانواده سازمان ساتبا درخصوص ضرورت ونقش بسیج در مدیریت مصرف برق،شیوه های آموزش اثرگذار و تکنیک های تغییر نگرش در مدیریت مصرف مطالبی را ارائه کرد.

وی همچنین وضعیت مصرف انرژی دربخش های مختلف را بیان کرد و گزارشی از ظرفیت نیروگاه های خورشیدی نصب شده درکشور وبرنامه ریزی های صورت گرفته در این زمینه را تشریح نمود.

کلمات کلیدی :

نظر شما

 
ثبت نظر
پیک برق خراسان