• امروز : چهارشنبه 4 مهر 1397

برگزاری بیست و ششمین کنفرانس برق ایران در مشهد بیست و ششمین کنفراس برق ایران در دانشگاه صنعتی سجاد مشهد برگزار شد

برگزاری بیست و ششمین کنفرانس برق ایران در مشهد
بیست و ششمین کنفراس برق ایران در دانشگاه صنعتی سجاد مشهد برگزار شد
 تاریخ ایجاد : 23 اردیبهشت 1397 -- 23:53   تعداد بازدید : 117   

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان، بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران با شرکت 1500 نفر از اساتید دانشگاهای کشور ، صاحب نظران ، صاحبان و کارشناسان صنعت برق ، مهندسین رشته های برق و مخابرات و با حضور جمعی از معاونان و مسئولان وزارتخانه های علوم و تحقیقات و فناوری ، نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات در تالار صنعتی سجاد مشهد  برگزار شد . در مراسم افتتاحیه این کنفرانس که مهندس مقدوری معاونت برنامه ریزی و عمرانی استانداری خراسان رضوی ،  مهندس متولی زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان  و سفیر اتریش نیز حضور داشتند دبیر این کنفرانس ضمن خیر مقدم به حضار اظهار داشت : در این کنفرانس صاحب نظرانی از کشورهای اروپایی ، آفریقایی و آمریکا حضور دارند و 1000 مقاله به بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران ارائه شده است که در نوع خود بی نظیر است . دکتر مافی نژاد تصریح کرد : این کنفرانس تا کنون در 23 دانشگاه برتر کشور برگزار شده است و برای اولین بار بیست و ششمین دوره آن در یک دانشگاه خصوصی در مشهد برگزار می شود . وی با اشاره به اینکه این کنفرانس در 6 محور الکترونیک ، قدرت،  مخابرات ، کنترل ، کامپیوتر و مهندسی پزشکی برگزار می شود تصریح کرد : در کنار کنفرانس 32 کارگاه آموزشی نیز اجرا می شود و متخصصان در این کارگاه ها به تبادل تجربیات خواهند پرداخت : مدیران صنایع کشور با این کنفرانس همکاری خوبی داشته اند .

در ادامه معاون برنامه ریزی و عمرانی استانداری خراسان رضوی در سخنانی اظهار داشت : تولید 5200 مگاوات برق در استانهای  خراسا ن شرایط خوبی را برای توسعه صنعت در این استان فراهم کرده است . مهندس مقدوری افزود : در شرایطی که بیش از یک و نیم میلیارد نفر از جمعیت جهان از نعمت برق برخوردار نیستند تمام روستاهای بالای 20 خانوار کشور برق رسانی شده است و در استانهای خراسان تمام روستاههای بالای 10 خانوار از این نعمت برخوردارند که این یک افتخار برای کشور است .

وی در عین حال مصرف بیش از حد انرژی در کشور را یک چالش پیش رو عنوان کرد و اظهار داشت : ایران بیش از یک و نیم برابر متوسط مصرف جهان ،انرژی مصرف می کند که این مصرف باید مدیریت شود . وی با اشاره اینکه با این مصرف سالانه 600 میلیون تن دی اکسید کربن در کشور تولید می شود اظهار داشت که این میزان دی اکسید کربن برای محیط زیست بسیار مضر است . وی در ادامه با اشاره به اینکه باید در تنوع در سبد انرژی کشور ایجاد کنیم افزود : در استان های خراسان برای یک افق 25 ساله برنامه ریزی شده است و با جذب سرمایه گذاری بخش خصوص ، 5 نیروگاه مولد برق با 2180 مگاوات  تولید احداث خواهد شد . 

وی همچنین شرکت برق منطقه ای خراسان را در هوشمند سازی پست ها و شبکه برق بسیار موفق ارزیابی کرد . در ادامه دکتر احمدی مشاور وزیر علوم تحقیقات و فناوری در سخنانی اظهار داشت : در 20 سال گذشته از مجموع 376 هزار مدرک ثبت شده در ISI بیش از 35 هزار مقاله در حوزه برق بوده است که از این میزان 9 درصد آن به مهندسی برق اختصاص داشته است . وی افزود : این در حالی است که متوسط مقاله های ثبت شده دنیا در این حوزه 6 درصد بوده است

وی همچنین خاطرنشان ساخت : بیشترین مقالات مشترک با کشور ما با دانشگاه های آمریکا و کانادا بوده است . وی روند رشد مقالات علمی در حوزه برق را مثبت دانست و افزود : باید دانشگاه های نسل سوم که کار افرین ، دانش بنیان می باشند درکشور توسعه یابد تا ما شاهد توسعه اقتصادی و صنعتی در کشور باشیم . وی ایجاد رشته های بین رشته ای را مهم دانست و افزود : در نظام جدید آموزشی نقش دیپلماسی علمی بسیارمهم است.در ادامه دکتر جهانگرد معاون فن آوری و نوآوری وزارت ارتباطات  و فناوری اطلاعات سخنانی در خصوص نقش دیجیال در توسعه صنعت برق و مخابرات کشور ایراد کرد .لازم به ذکر است بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق به مدت 3 روز در محل دانشگاه صنعتی سجاد برگزار  شده است. 

کلمات کلیدی :

نظر شما

 
ثبت نظر