• امروز : چهارشنبه 4 مهر 1397

در سفر وبازدید دکتر اردکانیان وزیر نیرو به استان خراسان رضوی عنوان شد: بیش از هر زمانی به کارگزاران آینده‌نگر نیاز داریم/ حفظ امید و نشاط برای مردم مناطق مرزی یک اولویت است

در سفر وبازدید دکتر اردکانیان وزیر نیرو به استان خراسان رضوی عنوان شد:
بیش از هر زمانی به کارگزاران آینده‌نگر نیاز داریم/ حفظ امید و نشاط برای مردم مناطق مرزی یک اولویت است
 تاریخ ایجاد : 18 اردیبهشت 1397 -- 10:25   تعداد بازدید : 208   

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ی خراسان، همزمان با سفر ریاست  محترم جمهور و هیات همراه به استان خراسان رضوی ، دکتر اردکانیان وزیرمحترم نیرو  به عنوان نماینده دولت  در جلسه شورای اداری شهرستان کلات نادر شرکت نمود.

دکتر اردکانیان و هیات همراه پس از ورود به شهر زاوین با حضور در مزار شهدای گمنام با قرائت فاتحه ای به روح بلند شهدا ادای احترام کرد.

در ادامه این سفر وبازدید ، جلسه شورای اداری شهرستان کلات باحضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو ، دکترشیران خراسانی نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی ، مدیران عامل شرکت های صنعت آب وبرق استان خراسان رضوی ، دکتر موسوی تبار فرماندار شهرستان کلات نادر ، شهردار وبخشدار زاوین و سایر مسئولان محلی در محل شهر زواین برگزار شد.

وزیر نیرو گفت: بیش از هر زمانی در کشور به کارگزاران آینده‌نگر نیاز داریم که تصمیم هایشان منطبق بر نیازهای آینده باشد.

رضا اردکانیان در این نشست اظهار کرد: خدمتگزاران مردم در دولت به صورت شبانه‌روزی در حال پیگیری امور هستند و کارهای زیادی انجام شده اما 100 برابر کارهای صورت گرفته انتظار و توقع در مردم به‌وجود آمده و از سوی دیگر احساس رضایتمندی در جامعه ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: نباید وضع کشور در دهه های گذشته را فراموش کرد، آن سال‌ها با وضعیت فعلی قابل مقایسه نیست؛ اکنون ایران در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا و منطقه وضع بهتری دارد که البته اینها حق مردم است و ملت ایران مستحق بیش از این نیز هستند.

وزیر نیرو گفت: متناسب با تلاش‌های صورت گرفته، در زمینه ارتقای سطح رضایتمندی مردم شیوه‌های مناسبی به‌کار نرفته و در این خصوص مقداری جای سئوال است که باید در شیوه پیگیری‌ها و طرح مسائل‌مان در مواجهه با افکار عمومی به گونه    موثرتری اقدام شود. وی افزود: جوانان امروز حتی بیشتر از دوران جوانی ما در معرض بمباران در زمینه کمبودها و نداشتن‌ها هستند. نوجوانان و جوانان باید روحیاتی از جنس کوه داشته باشند و در مقابله با افکاری که از بنده مسئول می شنوند روحیه

خود را نبازند و به کشور خود عشق بورزند. اردکانیان ادامه داد: بیش از پیش در کشور به کارگزاران آینده‌نگر نیاز داریم که تصمیم هایشان منطبق بر نیازهای آینده باشد و خوشبختانه امروز بیشتر نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی همین گونه هستند. وی در ادامه به توانمندی‌های کلات اشاره و بیان کرد: مرزی بودن این شهرستان یک نقطه مثبت و روشن است و اصولا حفظ امید و نشاط برای مردم مناطق مرزی یک اولویت است و جمهوری اسلامی مردمان خود را در مرزها با حالتی از نشاط حفظ کرده که این موضوع دارای اهمیت ذاتی در منطقه کلات است

.وزیر نیرو گفت: تنوع قومی، حضور نمایندگان اقوام مختلف، جاذبه های گردشگری و تنوع زیستی از ویژگیهای بارز منطقه کلات است؛ گنجینه های گردشگری کلات باید حفظ شوند و سرمایه های بخش خصوصی را به سویش جذب و از آن حمایت کرد. وی ویژگی دیگر کلات را افزونی جمعیت روستایی و مولد آن بر جمعیت شهری ذکر و بیان کرد: جمعیت مولد این شهرستان در بخش کشاورزی فعال است و باید امکانات را طوری اختصاص داد که این برتری و افزونی جمعیت مولد در منطقه همچنان حفظ شود. 

در این جلسه مهندس متولی زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان گفت: افتخار داریم که مردم کلات و زاوین از خدمات صنعت برق در این مناطق رضایت دارند.وی افزود: اوج بار 7 مگاوات و ظرفیت نصب شده در این منطقه 60 مگاولت آمپر است.وی درادامه با اشاره به اینکه برای توسعه برق دراین شهرستان هیچ محدودیتی وجود ندارد ، درخصوص برقرسانی به مناطق مرزی و محلات دامپروری اظهارداشت: با توجه به پیش بینی موضوع در قانون بودجه 1397 این موضوع پیگیری    می شود و از محل اعتبار توسعه روستایی محدودیت برقرسانی به محلات رفع خواهد شد.

کلمات کلیدی :

نظر شما

 
ثبت نظر