• امروز : یکشنبه 28 مرداد 1397

شرکت برق منطقه ای خراسان در زمینه استفاده از کالاهای ایرانی پیشتاز است

شرکت برق منطقه ای خراسان در زمینه استفاده از کالاهای ایرانی پیشتاز است
 تاریخ ایجاد : 18 فروردین 1397 -- 10:7   تعداد بازدید : 177   

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری ، اظهارداشت: این شرکت در زمینه استفاده از کالاهای ایرانی درصنعت برق پیشتاز است.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان ، مهندس متولی زاده در مراسم دیدار نوروزی با کارکنان این شرکت بیان داشت: شرکت برق منطقه ای خراسان در زمینه استفاده از کالاهای ایرانی پیشتاز است و افتخار دارد که در اجرای
پروژه ها از نرم افزار و تجهیزات داخلی استفاده می کند و در عدم استفاده از کالاهای خارجی برای احداث پروژه ها در سال جاری ، توجه بیشتری خواهد شد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان در ادامه ضمن اشاره به موفقیت های این شرکت اظهارداشت: برنامه ریزی خوب وبهینه ، اجرای به موقع و مناسب پروژه ها ، بهره برداری مطلوب و موثر ، پشتیبانی قوی وکارآمد و بهره گیری از مشاورین وپیمانکاران قوی وتوانمند در عملکرد موفق این شرکت تاثیرگذار بوده است و وجود این زنجیره خوب و مناسب وهماهنگی و همدلی بین مدیران و کارکنان این شرکت، موجب افتخار است.

 

اقدامات سال1396

مهندس متولی زاده در ادامه به اقدامات و موفقیت های شرکت برق منطقه ای خراسان در سال 1396 اشاره کرد و بیان داشت: به همت همکاران و در راستای اقتصاد مقاومتی اقدامات بسیار ارزشمندی صورت گرفته که با تلاش همکاران در معاونت برنامه ریزی وتحقیقات در قالب بولتن جمع بندی وارائه شده است همچنین درسال گذشته 276 مگاوات برق صنایع جدید در استان های خراسان تامین گردید و موجب جلب رضایت سرمایه گذاران شده است. وی افزود: باجسارت و ریسک پذیری مدیران شرکت ، حمایت خوبی از پروژه های تحقیقاتی که منجر به ساخت داخل می شود ، صورت گرفت و تامین منابع عمومی ، مبادله موافقتنامه ها ، تدوین بودجه ، فعالیت مستمر نظام پیشنهادات و مطالعات مهندسی مناسب از اقدامات معاونت برنامه ریزی و تحقیقات این شرکت درسال گذشته بوده است.

وی طرح ذخیره عملیاتی را از دیگر اقدامات مهم شرکت برق منطقه ای خراسان عنوان کرد وگفت: این طرح در چندسال گذشته ابتدا در برق خراسان اجرا شد که اکنون به صورت یک طرح ملی و به صورت گسترده در کشور درحال اجرا است و به عنوان یک نقطه قوت برای صنعت برق کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت کار گروه بهینه سازی پستها در شرکت توانیر بر عهده معاونت طرح و توسعه این شرکت قرار گرفته است،تصریح کرد: بهینه سازی پست ها، کاهش هزینه و زمان اجرای پروژه ها از نتایج این کارگروه بوده است که با عملیاتی شدن مصوبات این کارگروه وابلاغ آن برای سایر شرکت ها توسط شرکت توانیر ، ده ها میلیارد تومان صرفه جویی در احداث پست های برق در کشور را شاهد هستیم.

مهندس متولی زاده ضمن اشاره به پیگیری خرید تجهیزات طرح خطوط انتقال برق کشور، احداث 2 پست 400 کیلوولت، احداث و توسعه 9 پست132 کیلوولت،اجرای 6 پروژه خط انتقال برق،احداث تونل انرژی و توسعه فیبرنوری را از دیگر اقدامات معاونت طرح وتوسعه در سال گذشته عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: دراین شرکت هزینه اجرای پروژه ها حداقل 20 درصد کمتر از متوسط کشور است که طراحی مناسب وبهینه، رقابت خوب وسالم درمناقصات،پرداخت به موقع مطالبات مشاوران و پیمانکاران از جمله مواردی است که در کاهش هزینه اجرای پروژه ها موثر بوده است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان وابستگی صنعت برق کشور به نرم افزارهای خارجی را یک چالش دانست و دربیان فعالیت های معاونت بهره برداری تصریح کرد: با طراحی نرم افزارهای داخلی مانند اسکادای ملی وDCS بومی،اقدامات خوبی توسط این شرکت صورت گرفته و در حال حاضر از نرم افزارهای داخلی در برق خراسان استفاده می شود که در بهره برداری از دیسپاچینگ پشتیبان و دیسپاچینگ های سبزوار و قاین نیز از نرم افزارهای بومی استفاده شده است.

وی مدیریت مناسب خاموشی ها،سرعت خوب بازیابی شبکه برق،کاهش تلفات شبکه انتقال برق و توسعه مناسب اتوماسیون پست های برق را از دیگر فعالیت های برجسته معاونت بهره برداری برشمرد.

مهندس متولی زاده رعایت ضوابط ومقررات و پاسخگویی به دستگاه های نظارتی را از فعالیت های مناسب معاونت مالی وپشتیبانی دانست و اظهار داشت: باجدیت و دقت همکاران ، طی 10 سال گذشته صورت های مالی این شرکت به صورت شفاف و بدون مشکل تصویب شد و مفاصا حساب های مالیاتی دریافت شده و با برگزاری مناسب ده ها مناقصه و مزایده بدون اشکال بستر انجام سایر امور به خوبی فراهم شده است.

وی همچنین افزود: با هماهنگی معاونت های مالی وپشتیبانی، طرح وتوسعه و برنامه ریزی وتحقیقات برای تامین هزینه ها در سال گذشته، هیچ گونه تسهیلاتی دریافت نشد و با اسناد خزانه اسلامی و تهاتر کالا ، منابع مورد نیاز تامین گردید که در پیشبرد اهداف شرکت موثر بوده است.

مهندس متولی زاده در ادامه گفت: بامدیریت هیات امناء جدید و تلاش امورنظارت برخدمات عمومی وفنی ، شاهد فعالیت جدید وموثر تعاونی مصرف کارکنان و مجموعه فرهنگی ورزشی باشگاه برق خراسان هستیم که میزبانی حدود 7هزارو350 نفرشب درمجموعه فرهنگی ورزشی برق صورت گرفته وهمچنین صرفه جویی120هزار متر مکعب آب درفضای سبز ومجموعه ورزشی شرکت، از دیگر اقدامات معاونت مالی وپشتیبانی این شرکت در سال گذشته بوده است.

مهندس متولی زاده در تشریح اقدامات معاونت منابع انسانی بیان داشت: در زمینه اصلاح ساختار سازمانی ، پیگیری حق وحقوق کارکنان، تکریم وتجلیل از بازنشستگان ، برگزاری جشن تکلیف فرزندان ،توجه به آموزش ، درمان و ورزش پرسنل اقدامات ارزشمندی انجام شده است و باتوجه به درخواست هیات مدیره ، توانمند سازی وصدورپروانه صلاحیت حرفه ای کارکنان از جمله فعالیت های معاونت منابع انسانی بوده است.وی با اشاره به گزینش دقیق در جذب نیروهای جوان درسال گذشته ، تلاش برای استفاده از نیروهای جدیدالاستخدام و فراهم کردن زمینه ارائه توانمندی آنان برای رشد وتحرک بیشتر را خواستار شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان در ادامه ، مدیریت بحران و کار بسیار مهم پیشنهاد تدوین تعرفه های برق درسطح ملی را از جمله فعالیت های معاونت هماهنگی شرکت برق منطقه ای خراسان عنوان کرد.

وی در این مراسم بیان داشت: نظام یافتگی و ساماندهی امور مربوطه توسط دفتر هیات مدیره ، رسیدگی به مباحث حقوقی و با کمترین مساله درمحاکم حقوقی توسط همکاران قوی در دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات، پیگیری جدی و تلاش مناسب و محسوس در انجام امور توسط دفتر روابط عمومی ، برقراری نظم وانضباط در محیط اداری توسط دفترحراست وامورمحرمانه و توجه به تولید پراکنده برق و انرژی های تجدید پذیر ، علی رغم کار پرحجم و سخت در این زمینه را جزو فعالیت های بارز و ارزشمند دفاتر مستقل حوزه مدیریت برشمرد و افزود: فعالیت های صورت گرفته در دفاتر حوزه مدیریت، همطراز اجرای پروژه ها دارای اهمیت است.مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان ضمن اشاره به عملکرد موفق حوزه بانوان وخانواده ، اقدامات پایگاه مقاومت بسیج شرکت را در سال گذشته خوب ارزیابی کرد و مهم ترین آن را هماهنگی در زمینه مدیریت مصرف برق دانست.

برنامه های سال 1397

مهندس متولی زاده ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری ، اظهارداشت: افتخار داریم که این شرکت در استفاده از کالاهای ایرانی در صنعت برق کشور پیشتاز است واستفاده از کالاها وتجهیزات ایرانی درسال جاری بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.وی همچنین افزود: باتوجه به مصوبه دولت ، مدیران ومعاونین در بخش های مختلف شرکت در اجرای این سیاست ها نقش مهمی را دارند و عدم استفاده از کالاهای خارجی را باید مورد توجه قراردهند.

وی درخصوص برنامه های سال 1397 بیان داشت: 370 کیلومتر خط انتقال برق احداث و 820 مگاولت آمپر ظرفیت جدید در سال جاری افزایش خواهد یافت و اجرای دو پروژه طرح جامع شهرمشهد و طرح خطوط انتقال و فوق توزیع برق کشور از جمله پروژه های مهم سال جاری است که منابع لازم برای این پروژه ها از محل فروش اموال مازاد ، انجام تهاتر و از سایر روش ها تامین خواهد شد و همچنین کمک به تسریع در اجرای پروژه برقی کردن حمل و نقل عمومی درشهر مشهد از دیگر برنامه های این شرکت است.

مهندس متولی زاده درپایان خاطرنشان ساخت: باتوجه به کاهش بارندگی ها در سال گذشته و پیش بینی کاهش 4 هزار مگاوات تولید برق آبی در کشور درسال جاری، ضروری است تا مدیریت بار و اجرای طرح ذخیره عملیاتی به طور جدی موردتوجه قرار گیرد.

کلمات کلیدی :

نظر شما

 
ثبت نظر