• امروز : سه شنبه 4 آذر 1399

کسب دو رتبه برتر در دومین جشنواره ارزیابی عملکرد روابط عمومی‌های صنعت آب و برق وزارت نیرو

کسب دو رتبه برتر در دومین جشنواره ارزیابی عملکرد روابط عمومی‌های صنعت آب و برق وزارت نیرو
 تاریخ ایجاد : 02 آذر 1399 -- 16:26  تعداد بازدید : 39   

طی ارزیابی‌های صورت گرفته در جشنواره روابط عمومی های صنعت آب و برق وزارت نیرو، دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان توانست در دو حوزه انتشارات و مستندات، فضای مجازی و جریان‌سازی خبری دو رتبه برتر را در بین تمام مجموعه‌های وزارت نیرو کسب نماید. 

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان مهندس رضا ریاحی در نشستی با اعضای دفتر روابط عمومی شرکت به مناسبت کسب رتبه‌های برتر در جشنواره روابط عمومی های صنعت آب و برق وزارت نیرو اظهار کرد: شرکت برق منطقه‌ای خراسان از فعالیت‌های دفتر روابط عمومی در حوزه‌های انیمیشن و عکس حمایت خواهد کرد و هر چه بیشتر این فعالیت‌ها توسعه یابد، از آن حمایت خواهد شد. اهمیت این مساله از این بابت است که در دنیای کنونی چنین نوآوری‌هایی مورد نیاز است. به نوان نمونه ساخت کیلپ‌های کوتاه اثرگذار می‌تواند برای ارسال پیام‌های مدیریت مصرف بسیار موثر باشد. در همین خصوص وزارت نیرو نیز درخواستی از شرکت برق منطقه‌ای خراسان داشت که کمیته ایده‌پردازی در سطح کشور به آن واگذار شد که مطالب مهم در حوزه آب و برق در قالب‌های جدید را عرضه کند. 

مهندس ریاحی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مجموعه‌ای تحت عنوان خانه هم‌افزایی نیز راه‌اندازی شده که همه شرکت‌های حوزه انرژی در آن حضور دارد. این ایده‌پردازی به آن مجموعه نیز محول شده که البته نیازمند هدایت‌گری از سوی دفتر روابط عمومی است.  

دفتر روابط عمومی در حوزه روابط بین‌الملل فعال ظاهر شده است

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان با تاکید بر لزوم گسترش فعالیت‌های صنعت برق خراسان در حوزه بین‌الملل اظهار کرد: در حوزه توسعه همکاری‌ها با کشور افغانستان و افزایش هماهنگی در این خصوص دفتر روابط عمومی فعالیت‌های خوبی داشته و در حال حاضر اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و حتی سفارش شده که شرکت برق منطقه‌ای خراسان در حوزه همکاری‌های انرژی با کشورهای عراق و افغانستان نیز وارد همکاری شود.  مهندس ریاحی بیان کرد: در همین راستا پارک آموزشی نیز ایجاد شده که امکان آموزش‌های مجازی در آن فراهم شده است تا بتوان بستری فراهم کرد که کشورهای عضو اکو از طریق فضای مجازی در این پارک آموزش بینند. این اقدامی وسیع و بزرگ است تا بتوان صادرات کالاهای برق و انرژی را دنبال کرد. اگر این اقدامات به صورت موفقیت‌آمیز پیش رود، می‌توان در کشورهای مزبور دفاتر نمایندگی ایجاد کرد. 

ظرفیت‌های خراسان رضوی برای فعالیت در عرصه بین‌المللی بسیار زیاد است

وی با تاکید بر اینکه در حوزه بین‌الملل فعالیت‌های زیادی برای انجام وجود دارد، تصریح کرد: خراسان در جوار مرز قرار دارد و ظرفیت برای این استان جهت فعالیت در حوزه‌های بین‌المللی فراهم است. در حال حاضر کشورهای ترکمنستان و افغانستان در مرزهای این استان قرار دارد. علاوه بر این شهرستان سرخس نیز به عنوان منطقه ویژه اقتصادی در نظر گرفته شده است.

 مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان با بیان اینکه صنعت برق دستاوردهای زیادی دارد که لازم است در حوزه خبر آن را به نمایش گذارد، گفت: حتی باید این دستاوردها در سطوح بین‌المللی بازتاب داده شود. این می‌تواند تبلیغ خوبی برای صنعت برق جهت پذیرش دانشجویان بین‌المللی باشد. علاوه بر این باید بتوان برای جوانان فعال در حوزه صنعت برق و نخبگان این صنعت نشریه‌ای مجازی راه‌اندازی کرد و اخبار مختلف این حوزه را نمایش داد.   مهندس ریاحی اظهار کرد: این فعالیت قابل تسری به وزارت نیرو هم است. در سخنان مقام معظم رهبری نیز این مساله مورد تاکید قرار گرفته که جوانان وارد عرصه شوند و خود را بروز دهند. برای این منظور لازم است بسترهای لازم را فراهم کرد.   

وی با اشاره به اقدامات دفتر روابط عمومی در حوزه فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف اضافه کرد: برای نخستین مرتبه لوگوی مدیریت مصرف گوشه صفحه تلویوزیون استانی درج شد و بنا داریم در تابستان آینده در شبکه‌های سراسری نیز این لوگو درج شود. باید این فضا را گسترش داد و در فضای مجازی و... نیز از آن بهره برد.

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان