• امروز : جمعه 29 شهریور 1398

بازدید وزير برق و انرژي عراق از پروژه‌های صنعت برق خراسان

بازدید وزير برق و انرژي عراق از پروژه‌های صنعت برق خراسان

بازدید وزير برق و انرژي عراق از پروژه‌های صنعت برق خراسان
 تاریخ ایجاد : 21 بهمن 1397 -- 12:44  تعداد بازدید : 701   

وزير برق و انرژی عراق و هیات همراه در سفر به مشهد از پروژه‌های صنعت برق خراسان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان ،در این بازدید که با همراهی مهندس ریاحی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان انجام شد، "لویی خطیب" با روند فعالیت های این شرکت آشنا شد.

وی در این بازدید در گفتگویی با اشاره به فعالیت های مهم شرکت برق منطقه ای خراسان اظهار داشت: سفر به ایران به دعوت وزیر نیروی ایران صورت گرفته و هدف از این سفر روابط بهتر و توسعه صنعت برق در عراق است.وی در ادامه به فعالیت های شرکت برق منطقه ای خراسان اشاره کرد و اظهار داشت: اقدامات شرکت برق منطقه ای خراسان در بالاترین حد استاندارد جهانی انجام شده و هیئت عراقی با بازدید از این پروژه ها ضمن آشنا شدن با نوآوری های این شرکت، علاقمند به افزایش همکاری ها با ایران است.

وزیر برق و انرژی عراق خاطرنشان ساخت: با توجه به گزارش ارائه شده از سوی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان؛ تکنولوژی اجرا شده در پروژه های صنعت برق خراسان کاملا بومی و ساخت ایران است و از استاندارد جهانی برخوردار است.

وی در همین رابطه افزود: طبق جدول زمانی تعیین شده و تفاهم نامه امضا شده با دکتر اردکانیان وزیر نیروی ایران، کشور عراق علاوه بر خرید تجهیزات صنعت برق از ایران در خصوص انتقال تکنولوژی نیزاقدام خواهد کرد.وی همچنین تصریح کرد: جای شگفتی است که تکنولوژی به‌کار گرفته شده در صنعت برق ایران مربوط به توان متخصصان ایرانی بوده و این امر در منطقه بی نظیر است.

لویی خطیب در پایان افزود: یکی از اهداف مهم سفربه ایران، امضای‌‌‌‌‌ تفاهم‌نامه در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی از سوی ایران برای متخصصان صنعت برق عراق است که انتظار می‌رود این دوره‌ها به زودی برگزار شود.

دراین بازدید مهندس ریاحی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان درخصوص جایگاه و اقدامات این شرکت  اظهارداشت: شرکت برق منطقه ای خراسان به عنوان یکی از شرکت های پیش رو و الگو درصنعت برق کشور مطرح است و با نیروی انسانی توانمند خود توانسته اقدامات ارزشمندی را در جهت خودکفایی صنعت برق انجام دهد.

در ادامه مهندس ریاحی ضمن تشریح پست مسقف 132 کیلوولت GISسجاد مشهد و تونل انرژی آن، نوآوری های صورت گرفته در اجرای این پست را در مقایسه با سایر پروژه های مشابه تشریح کرد.

شایان ذکر است در پایان این بازدید ، وزیر برق وانرژی کشورعراق از مرکز دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد، شرکت کنتورسازی بهینه سازان طوس و شرکت صانع شرق نیز بازدید کرد.            

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
پیک برق خراسان